Mija czas na zaprzysiężenie nowych włodarzy. Wielu zrobi to w ostatniej chwili

Pierwsi wybrani w kwietniowych wyborach prezydenci już złożyli ślubowanie i przejęli władzę w miastach. Pozostali muszą to zrobić na pierwszej sesji nowej Rady Miasta, najpóźniej we wtorek.

Ruszył sezon żeglarski na jeziorach. Nowe inwestycje czekają na żeglarzy

Rozpoczął się sezon turystyczny na pojezierzach północnej Polski. Żeglarze będą mogli skorzystać z ukończonych właśnie ważnych inwestycji.

Zabytkowe pojazdy nie tylko dla turystów. Sezonowe linie na trasach

Zabytkowe autobusy i tramwaje wracają na ulice stolicy, dwa brzegi Wisły łączą promy, a nad Zegrze pływa statek Zefir. Ruszył 16. sezon Warszawskich Linii Turystycznych.

Jak Polska świętuje wstąpienie do Unii Europejskiej

Biegi, koncerty, pikniki rodzinne. To tylko niektóre z imprez zaplanowane na środę z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Niebanalne podróże po Mazowszu. Doskonały wybór na majówkę

Słynna ławeczka z serialu „Ranczo”, „wyprawa na ptaki”, zabytki, muzea, skanseny i atrakcje adresowane do żeglarzy – takie miejsca w centrum Polski mogą odwiedzić miłośnicy turystyki, zarówno pieszej, jak i tej na dwóch kółkach.

Sen o niekończących się szutrach

Początkujący i zawodowcy, miłośnicy rekreacji oraz poszukiwacze wyzwań i wyczynów znajdą w województwie świętokrzyskim mnóstwo atrakcji dla siebie. Eksplorację ułatwią przewodniki, również w aplikacji.

Dolny Śląsk zaprasza do aktywnego spędzania czasu

To właśnie w regionie realizowane jest najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie: 365 Triathlon. Dołączyć może każdy. Są też możliwości nie aż tak ekstremalne, bo cała majówka będzie pełna atrakcji dla wszystkich.

Olsztyn? Rowerem!

Z roku na rok Olsztyn staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym osobom, które preferują przemieszczanie się czy poznawanie miasta na dwóch kółkach. Atrakcyjne propozycje dla siebie w stolicy Warmii i Mazur znajdą zarówno zwolennicy sportowego wykorzystania jednośladów, jak i czysto rekreacyjnej przyjemności z jazdy rowerem.

Aleksander Miszalski, nowy prezydent Krakowa: Chcemy zacząć budować metro w 2028 r.

Najpierw trzeba się dobrze przyjrzeć temu, co się w Urzędzie Miasta Krakowa dzieje, a potem będę podejmował racjonalne decyzje – mówi Aleksander Miszalski, nowo wybrany prezydent Krakowa.

Wybory samorządowe 2024: Koniec bitwy, pytania o wspólnotę i dialog

Kurz po wyborach samorządowych powoli opada. Ale w regionach, miastach i gminach przed nowo wybranymi samorządowcami piętrzą się bardzo liczne wyzwania.

Wybory samorządowe 2024. Niektórzy kandydaci w II turze walczyli tylko ze sobą

W drugiej turze Jerzy Dorobek stoczył walkę sam ze sobą, bo kontrkandydat Jerzy Maciej Staniszewski zrezygnował z walki o fotel burmistrza Bodzanowa na Mazowszu. Jedyny kandydat wygrał w tym nietypowym pojedynku uzyskując 85 proc. poparcia. Takich gmin w Polsce było więcej.

Smart City: Jakie są wyzwania dla rozwoju technologicznego miast

Inteligentne miasto to cel wielu polskich samorządów. Smart City powinno działać jak sprawny organizm, którego poszczególne elementy współpracują ze sobą, tak by zapewnić harmonijny rozwój i poprawić jakość życia mieszkańców.

Wójt, który wygrał wybory jednym głosem: U nas każdy głos się liczy

- Z każdym kolejnym rokiem przybywa osób, które raczej mają zdanie odmienne. To jest rzecz normalna, co widać w całej Polsce. Przecież wielu moich koleżanek i kolegów z ogromnym bagażem doświadczeń w samorządzie musiało przyjąć wynik wyborczy niekorzystny dla siebie - mówi Mirosław Lech, wójt gminy Korycin na Podlasiu. Lech rządzi gminą od 33 lat. W niedzielnych wyborach wygrał drugą turę zaledwie jednym głosem z Beatą Matyskiel. Dostał 732 głosy, ona 731.

Metrorower nie powinien mieć żadnych granic

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.

Wybory samorządowe 2024: Koniec z wieloletnimi prezydentami i burmistrzami

W kilku miastach doszło do niespodzianek w II turze wyborów samorządowych. Wieloletni burmistrzowie i prezydenci oddają władzę po wielu kadencjach. - To pokazuje, że wyczerpała się formuła wieloletnich gospodarzy miast. Mieszkańcy chcą po prostu zmian – uważa dr Anna Makuch, politolog.

Dolny Śląsk wspiera turystykę społeczną

Region znany z bogactwa atrakcji turystycznych pamięta o gościach ze szczególnymi potrzebami – rodzinach z dziećmi, seniorach, osobach z niepełnosprawnością czy przewlekle chorych

Polska na dobrej drodze do zwiększenia turystycznego ruchu rowerowego

Jak włączyć rower do turystyki i rekreacji, wykorzystywać jego potencjał w regionach, a także jak integrować społeczność wokół rowerowych inicjatyw – o tym, między innymi, dyskutowali goście Polish Bicycle Summit.

Debata: Rower jako sposób na tworzenie więzi społecznych

Integralną częścią wydarzenia z 17 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie były debaty poświęcone wymianie wiedzy i najlepszych praktyk oraz ich wpływu na rozwój infrastruktury rowerowej w Polsce i innych krajach.