W tym roku 2 maja jest dniem pracującym. Firmy będą musiały jednak oddać pracownikom wolne za 3 maja. Mają w tym zakresie kilka możliwości. Niektóre z nich mogą znacząco wydłużyć pracownikom majówkę.
Nadal będziemy stali na straży niezawisłości sędziów i patrzyli na ręce każdemu rządowi – zapowiada Bartłomiej Przymusiński, nowy prezes stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia.
Jeden na trzech aplikantów nie zdał egzaminu sędziowskiego.
Tuż przed świętami do warszawskiego sądu trafił wniosek prokuratury o przedłużenie do 5 czerwca aresztu posła PiS Dariusza Mateckiego - informuje radio RMF FM.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pilnującego domu, w którym ma biuro. Takie jest najnowsze stanowisko fiskusa.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie I prezes SN Małgorzaty Manowskiej. Chodzi o zignorowanie przez nią zabezpieczenia wydanego przez sąd w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna.
Projekt lansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości nie zapewnia sprawiedliwych rozliczeń z osobami sprzeniewierzającymi się praworządności, ani nie zabezpiecza nas na przyszłość przed podobnymi sytuacjami - pisze sędzia Mariusz Ulman.
Gdy fiskus będzie miał wątpliwości, powinien je rozstrzygać na korzyść podatnika. Taka zapowiedź pojawia się nieprzypadkowo w czasie dwóch kampanii: prezydenckiej i rozliczeń podatkowych.
Łączenie przez Donalda Tuska patriotyzmu ekonomicznego ze zmierzchem globalizacji jest błędne, ponieważ jedno nie wyklucza drugiego.
Przypadki dwóch lekarzy i jednej notariusz pokazują, jak bardzo pobłażliwe mogą być rozstrzygnięcia w sprawach dyscyplinarnych.
Osiągnięciem politycznym jest zarówno stworzenie mody na demokrację, jak i wykorzystanie koniunktury do jej wprowadzenia.
Można być równocześnie świetnym jurystą i kiepskim prawnikiem rodzinnym.
Jeżeli sądy pobierają opłaty za prowadzenie postępowań, to powinny dokładnie informować uczestnika, jak i do kiedy je uiszczać.
To, co dzieje się w wymiarze sprawiedliwości, jest konsekwencją zawłaszczania państwa przez zwycięskie koalicje wyborcze, którym polskie konstytucje przyznają zbyt dużą władzę. Oraz słabej pozycji sądów.
Co się może stać, gdy komercyjny odbiorca odkryje, że zapłacił za wytwór, który był wykonany przez AI, a nie przez człowieka? Czy „twórca” może ponieść odpowiedzialność karną? - analizuje mec. Rafał Rozwadowski.
Mając na uwadze potencjalne zagrożenia związane z wprowadzeniem podatku cyfrowego, należy zbilansować je z główną ideą tej daniny – przeciwdziałaniem unikaniu opodatkowania w sektorze technologicznym.
Okres zatrudnienia w jednostce organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonariusza, którego stosunek służbowy przekształcił się w umowę o pracę i który następnie został przeniesiony do Służby Celno-Skarbowej, będzie zaliczany jako okres równorzędny ze służbą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas