Co zrobić, jeśli przedsiębiorca wysłał deklaracje do ZUS i zapłacił składki zdrowotne, a później zmienił formę opodatkowania? Trzeba wszystko skorygować – odpowiada Ministerstwo Zdrowia.
TSUE ma odpowiedzieć, czy trzyletni termin przedawnienia roszczeń banku o zwrot wypłat dla frankowicza na podstawie nieważnej umowy zaczyna biec od momentu, kiedy konsument zakwestionował tę umowę.
Grozi nam uznanie ich orzeczeń za nieistniejące.
Jeśli w chwili śmierci uczestnik PPK pozostawał w związku małżeńskim, połowa oszczędności zgromadzonych przez niego na rachunku PPK (objętych małżeńską wspólnością majątkową) trafi do jego małżonka. Pozostała część środków zostanie przekazana osobom wskazanym przez uczestnika instytucji finansowej bądź jego spadkobiercom.
Biznesowi nie spodobał się pomysł objęcia tekstyliów i obuwia specjalnym systemem nadzoru przewozu. Przedsiębiorcy domagają się zaprzestania prac nad rozporządzeniem albo znacznej modyfikacji projektu.
Symbol wybitnej tradycji muzycznej,
która łączy pokolenia
Białostoccy policjanci przewieźli do izby wytrzeźwień prokuratora, który wywołał w domu burdę. Prokuratura Krajowa informuje, że ustalane są okoliczności tego zdarzenia. Od ich oceny zależy, czy prokurator zostanie pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej czy też karnej.
Adam Bodnar słusznie i legalnie odwołał Przemysława Radzika z funkcji zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędziów, ale dlaczego tak późno, dlaczego teraz i dlaczego tylko jego, a nie także Piotra Schaba i Michała Lasotę.
Upowszechnienie się w Polsce koncepcji „nieistniejącego wyroku” może wywołać nieprawdopodobny chaos w wymiarze sprawiedliwości. I nie będzie to wina sędziów, ale polityków, którzy ociągają się z rozwiązaniem kwestii tzw. neosędziów.
Rzecznik praw obywatelskich prof. Marcin Wiącek musi rozważyć czy swoimi wypowiedziami powinien uwiarygadniać bałamutne tezy publicystów lub najemnych opiniopisarzy - pisze prof. Aleksander Stępkowski, sędzia Sądu Najwyższego.
Państwową Komisję Wyborczą i Konfederację czeka poważna debata o znaczeniu i stosowaniu artykułu 147 kodeksu wyborczego, która powinna żywo interesować wszystkie partie polityczne - pisze prof. Bogumił Szmulik.
Popularne dotychczas na rynku „piwnym” obniżki cenowe czy specjalne oferty stosowane przez producentów i dystrybutorów piwa miałyby być niedozwolone.
Poza poprawianiem wadliwych regulacji konieczne jest korygowanie tego, jak urzędy je stosują.
Powołany ad hoc przez Adama Bodnara rzecznik Cezariusz Baćkowski postawił zarzuty dyscyplinarne sędziom, którzy „zgłosili swoje kandydatury do KRS, a po wybraniu przez posłów PiS pracowali w tym organie”. A może rzecznik powinien porozmawiać z ministrem sprawiedliwości o tym, co się dzieje w jego Apelacji?
Minister sprawiedliwości Adam Bodnar zbiera coraz większe baty nie tylko od opozycji, ale i od ludzi, których wsparcie zapewne uważał za coś oczywistego.
Władysław Bartoszewski mówił: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”. Zróbmy wszystko, aby bycie nieuczciwym się nie opłacało.
Sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy ten, co sam szasta pomówieniami, może skutecznie oskarżać kogoś innego o stawianie hipotez.
Kolejna kontrowersyjna decyzja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu „Sztuki wizualne”, największa dotacja w ramach tzw. rezerwy ministra, została przyznana na komercyjne wydarzenie Warsaw Gallery Weekend. Funduszy zabrakło dla wielu instytucji publicznych, nie mówiąc już o NGO-sach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas