Na reformie składki zdrowotnej stracą tylko ryczałtowcy z dużymi przychodami. Zadowoleni będą przedsiębiorcy na skali i liniowym PIT. Zmiany wejdą w 2026 r.
Kandydaci na adwokatów musieli napisać odwołanie od cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, a przyszli radcowie prawni mierzyli się z zadaniem z prawa budowlanego.
Zarzuty przedstawił sędziom rzecznik dyscyplinarny ministra sprawiedliwości.
Resort finansów przestrzega przed oszustami, którzy za pomocą e-maili i fałszywych stron internetowych próbują wyłudzić dane podatników. Treść maili sugeruje, iż pochodzą z systemu eSprawozdania.
Parlament Europejski zagłosował za przesunięciem dat stosowania nowych przepisów unijnych dotyczących wymogów należytej staranności i sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Łączymy głos biznesu w działaniach o lepsze prawo
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski domaga się od premiera Donalda Tuska jak najszybszego przesłania stanowiska rządu w sprawie skargi Komisji Europejskiej dotyczącej orzeczeń TK z lipca i października 2021 r.
Nigdy nie mieliśmy problemów z walczeniem o wolność, organizowaniem oporu wobec ucisku, ale z mozolną pracą nad demokratycznymi standardami bywało już nad Wisłą gorzej. Być może właśnie się to zmienia.
Jak prokurator nie nauczył się profesjonalnie prowadzić śledztwa np. w sprawie kradzieży roweru na Grochowie, to przeczytanie wytycznych w sprawie mowy nienawiści mu niewiele pomoże.
Jeżeli sędziowie nie zaczną wyjaśniać obywatelom swoich rozstrzygnięć, żyjąc w nadziei, że może nikt ich nie zauważy, wizerunek Temidy nadal będzie rujnowany.
W Polsce systemowo zniechęca się obywateli do dochodzenie swoich praw i walki o sprawiedliwość.
Obywatele, edukacja, ławnicy – wszystko zaczyna się łączyć i razem działać.
Czas na rozwiązania systemowe, czyli wyeliminowanie hejtu i groźby jako formy nacisku na funkcjonariuszy państwa.
Nowe przepisy istotnie skomplikowały ocenę prawną niekonsensualnej czynności seksualnej z osobą nietrzeźwą.
Okazuje się, że prawo dostępu do akt spraw cywilnych i wykonywania z nich fotokopii nie jest standardem w każdym sądzie.
Praktyka stosowania skargi nadzwyczajnej w ostatnich latach skłaniała nie do jej krytyki, ale dostrzeżenia pożyteczności – także w odbiorze społecznym.
Po piłce nożnej, medycynie, polityce, również prawo autorskie staje się tematem, na którym każdy się zna i o którym każdy chętnie się wypowie. A ile jest prawdy w tych teoriach głoszonych, z całą powagą i pewnością, przy niedzielnym obiedzie u cioci, w firmowej kuchni przy kawie lub w „internetach”? Sprawdźmy!
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w postaci uszkodzenia urządzenia dostarczającego wodę pitną na terenie Otwocka i Karczewa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas