Kontrahent w procesie restrukturyzacji – czy jest się czego obawiać

Nawiązanie i kontynuowanie relacji biznesowych z podmiotem będącym w trakcie restrukturyzacji jest bezpieczne, jeśli podczas takiej współpracy weźmie się pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Publikacja: 07.05.2024 04:30

Kontrahent w procesie restrukturyzacji – czy jest się czego obawiać

Foto: Adobe Stock

Przedsiębiorcy, którzy zmagają się z problemami z płynnością finansową i przechodzą przejściowe kłopoty finansowe, często decydują się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Wśród przedsiębiorców obserwujemy małą świadomość skutków otwarcia postępowań restrukturyzacyjnych, a wiadomość o ich otwarciu wywołuje niepokój i mnóstwo wątpliwości. Czy ryzyko, które i tak wpisane jest w istotę prowadzenia działalności gospodarczej, znacząco rośnie w przypadku współpracy z restrukturyzowanym podmiotem? Jak wygląda współpraca z kontrahentem w restrukturyzacji? W niniejszym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego nie należy mieć obaw przed nawiązywaniem współpracy z podmiotem będącym w trakcie procesu naprawczego i na jakie kwestie należy podczas takiej współpracy zwrócić uwagę.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt